Lotnisko w Balicach

Awatar użytkownika
Semen_K
Has thanked: 146 times
Been thanked: 62 times

Re: Lotnisko w Balicach

Postautor: Semen_K » 28 lis 2012, o 20:24

Nie rozumiem tej całej fascynacji tym samolotem.
Mam swoje zdanie i głęboko gdzieś, co kto o tym myśli. Zmieniać nie zamierzam.
In association with no one...
Semen Omelajnowicz Korczaszko - kapitan dzikiej dywizji 15. lejbgwardyjskiego pułku kozaków im. św. Niny.

Awatar użytkownika
Darian
Been thanked: 1 time

Postautor: Darian » 29 lis 2012, o 18:43

Semen_K pisze:Nie rozumiem tej całej fascynacji tym samolotem.

Wiesz co, co niektórzy mogą nie rozumieć jak się ktoś może fascynować tramwajami czy autobusami. ;)
A po za tym wychodzą pewne kompleksy Polaków, cieszmy się i chwalmy tym co mamy pierwsi w Europie a reszta na razie może tylko zazdrościć.

Awatar użytkownika
spex
Administrator
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Postautor: spex » 11 mar 2013, o 16:58

Obrazek
Hotel Hilton przy lotnisku w Balicach - w przyszłym roku

Nowy, czterogwiazdkowy Hilton Garden Inn stanie w pobliżu lotniska w Balicach latem przyszłego roku. Kraków Airport właśnie wyłonił wykonawcę tej długo oczekiwanej inwestycji.

Spoiler:

-- 25 stycznia 2013, o 01:09 --

Obrazek
Balice jak nowe: terminal, kolej, hotel i kolejne połączenia

Wkrótce Kraków Airport zacznie przypominać ogromny plac budowy. Już na wiosnę rozpoczną się inwestycje, na które pasażerowie latający z Balic czekali od lat.

Spoiler:

-- 11 marca 2013, o 16:58 --

Obrazek
Z Balic wystartują nawet przy ograniczonej widoczności

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków Balice uzyskał uprawnienia LVTO (Low Visibility Take-Off) pozwalające na wykonywanie startów w warunkach ograniczonej widzialności. Będą one możliwe przy minimalnej widoczności wynoszącej 350 metrów.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Dziama

Postautor: Dziama » 11 mar 2013, o 18:56

Jest to zaledwie o 50m mniej, niż przy obecnie obowiązującej widzialności RVR 400m. Zawsze to lepsze niż nic, ale jednak do ILS Cat.II potrzeba inwestycji w oświetlenie linii centralnej, sprzętu meteo i kilku innych. A o tym jednak zupełna cisza od kilku lat.

To wszystko jednak dla kierunku startów i lądowań 25 (ze wschodu na zachód, wiatr z zachodu). Fatalnie wygląda sytuacja, gdy wieje ze wschodu i trzeba wykonywać starty i lądowania na 07. Tutaj nie widać inwestycji. Są tylko tłumaczenia, że to zaledwie kilka-kilkanaście dni w roku, podobnie jak ilość dni z mgłą.

Awatar użytkownika
spex
Administrator

Postautor: spex » 19 mar 2013, o 00:21

Obrazek
Krakowskie lotnisko wybrało inwestora zastępczego

Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice wybrał firmę, która ma pełnić rolę inwestora zastępczego dla rozpoczynanych kluczowych inwestycji na terenCały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... Nw7suZtbie lotniska.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Dziama

Postautor: Dziama » 3 kwie 2013, o 12:48

Obrazek
Balice mają bazę Ryanair, 82 połączenia i wielki plan. Dokąd możemy polecieć?
Spoiler:

Awatar użytkownika
spex
Administrator

Postautor: spex » 5 mar 2016, o 15:33

Obrazek
IMGW na celowniku CBA. Chodzi o przetargi na sprzęt dla lotnisk

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, agenci ujawnili zmowę przetargową przy zakupie systemów pomiarów meteorologicznych dla siedmiu lotnisk, w tym Kraków Airport. Zarzuty usłyszeli już przewodniczący Rady Naukowej IMGW prof. dr hab. Janusz Z. i dr Rafał B. zastępca dyrektora IMGW.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Warwas
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Postautor: Warwas » 21 kwie 2016, o 13:23

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

Niestety nie skomentuję, bo oprócz ciężkich przekleństw nic mi nie przychodzi do głowy. Ciekawe, czy następne bilety będę kupował na lot z Pyrzowic...
Czelabińscy tramwajarze są tacy twardzi, że nawet zawracają na trzy razy.
Chce Pan pozywać Uniwersytet? Mamy tu całą sadzawkę takich, którzy chcieli pozywać Uniwersytet!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
spex
Administrator

Postautor: spex » 21 kwie 2016, o 19:38

Najlepiej sytuację chyba ukazuje ten wywiad.
Dawid Serafin (Onet): Panie prezesie, właśnie przestał Pan zarządzać podkrakowskim lotniskiem. Żal?

Jan Pamuła: Jak coś się dzieje, to się dzieje. Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Nikt mi to tej pory, nic nie zarzucał. No, może poza tym, że nie jestem umocowany politycznie.

To jak było z tą rezygnacją? Sam ją Pan złożył, czy były naciski?

Nikt nie uwierzy, że sam zrezygnowałem. A już, jeśli chciałbym to zrobić, to nie z powodów tego, że lotnisko nie będzie gotowe na Światowe Dni Młodzieży. Szczególnie że co tydzień składam do pana ministra komunikaty na piśmie, jaki jest postęp prac. I w każdym dokumencie podkreślam, że wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

To jak się Pan dowiedział?

Usłyszałem, że tak powinienem zrobić. A jeśli nie, to i tak mnie odwołają.

Kardynał Stanisław Dziwisz, który był wielkim zwolennikiem rozwiązania, aby to właśnie Pan zarządzał lotniskiem podczas ŚDM, powiedział, że się nie zgadza z tą decyzją.

(Długa cisza) No, tak mi powiedział. Potwierdzam.

Na co Pan teraz liczy?

Ja już na nic nie liczę. Sądziłem, że wyniki firmy, które są rewelacyjne za 2015 rok i za pierwszy kwartał mnie obronią. Mam nadzieję, że port lotniczy będzie się nadal rozwijał, tak, jak do tej pory. Tego mu życzę.

Co dalej?

Będę pracował. Dopóki jestem zdrowy i pełen sił chcę się dzielić swoim doświadczeniem.
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/jan-pa ... iad/v3knfc

Awatar użytkownika
spex
Administrator

Postautor: spex » 18 cze 2016, o 19:09

Obrazek
Jak ludzie Zbigniewa Ziobry i Beaty Szydło opanowali krakowskie lotnisko

Władzę na krakowskim lotnisku po Janie Pamule przejął Radosław Włoszek - niedoświadczony menedżer, były asystent Beaty Szydło. Ale nie rządzi sam. Z tylnego siedzenia największym portem regionalnym Polski kieruje Kamil Kamiński, zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry.

Spoiler:

Wróć do „Kącik Lotniczy”