Busy i busiarstwo

Wszystko o innych przewoźnikach
Awatar użytkownika
vear
Posty: 1336
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:18
Lokalizacja: Kraków, Prądnik Czerwony

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: vear » 14 lut 2012, o 11:45

"Teraz tylko czekać, aż relacje międzymiastowe zaczną obsługiwać tramwaje, autobusy miejskie zaczną jeździć za granicę a przewoźnicy towarowi zaproponują tani transport węglarkami na wakacje - ironizuje Paweł Ney, rzecznik PKP InterCity"

Awatar użytkownika
Jakub Wędrowycz
Posty: 3205
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: Jakub Wędrowycz » 14 lut 2012, o 14:21


turysta
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2012, o 19:21

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: turysta » 14 lut 2012, o 14:24

Busiarze nigdy nie będą zainteresowani ani wspólnym biletem ani węzłami przesiadkowymi ani jakimkolwiek "ucywilizowaniem", bo byłoby to sprzeczne z ich zasadami. Ale nawet gdyby zmusić ich wszystkich do korzystania z "dworców" na KG czy Powstańców, gdzie jednak istnieje jakaś organizacja ruchu, to by się chyba nie pomieścili. Poza tym do dziś nie ma w Krakowie idealnie wyglądającego punktu przesiadkowego - odpowiedniej wielkości, z pełnym zadaszeniem, poczekalnią i toaletami, przesiadkami do tramwaju "drzwi w drzwi".

Awatar użytkownika
Jakub Wędrowycz
Posty: 3205
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: Jakub Wędrowycz » 14 lut 2012, o 15:11

Skoro się mieszczą na błotnym placyku przy Pawiej, to czemu by się nie mieli zmieścić na KG i Powstańców....? Tym bardziej, że przecież część busów i tak z racji trasy by z tych dworców nie skorzystała, bo przykładowo jazda z DK7 na KG byłaby lekko bezsensowna. Tamte busy mogłyby akurat wylądować na RDA.

Fakt, komfort tych dworców jest jaki jest, ale:
- na KG nie jest niższy niż na Pawiej (przynajmniej jest twarda nawierzchnia, zamiast błota) - co oczywiście nie zmienia faktu, że ten dworzec pod tym względem to mega porażka;
- na Powstańców jest przecież ogrzewana poczekalnia, więc tutaj akurat komfort byłby zdecydowanie większy;
- to samo co powyżej dotyczy Czyżyn;
- natomiast Mały Płaszów to niestety powielenie błędów z KG:/

Dla busów jadących od strony Zabierzowa i Krzeszowic powinien natomiast powstać dworzec gdzieś w okolicach wiaduktu na Bronowicach, pomiędzy tramwajem, a stacją SKA.

turysta
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2012, o 19:21

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: turysta » 14 lut 2012, o 15:44


Awatar użytkownika
Jakub Wędrowycz
Posty: 3205
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: Jakub Wędrowycz » 14 lut 2012, o 16:08


Awatar użytkownika
spex
Administrator
Posty: 6603
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 05:09
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: spex » 14 lut 2012, o 17:58

Na razie mają nowy placyk, koło Kurników. Tam gdzie kiedyś były jakieś pakamery.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 752
Rejestracja: 9 paź 2009, o 08:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: Dominik » 14 lut 2012, o 23:31

Ja kilka lat temu byłem zmuszony podróżować jakimś busem od strony Dobczyc. Zaciekawiła mnie tablica "Kraków - Dworzec Główny", jak ten dworzec będzie realizowany i gdzie wyląduję. Skończyło się zamaszystym skrętem z z Westerplatte z Zamenhofa, po czym kierowca niemalże na środku skrzyżowania wesoło oświadczył, że to jest dworzec główny i należy wysiadać. No i wysypała sie garstka uśmiechniętych pasażerów, którzy to dojechali do jednego z ważniejszych węzłów Krakowa. :D Ciekawe co zrobił dalej. Zapewne zjechał Radziwiłłowską do Kopernika, po czym łamiąc nakaz skrętu w prawo skręcił w lewo, aby jak najszybciej wrócić w okolice Poczty Głównej.

Awatar użytkownika
Semen_K
Posty: 6775
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 13:19
Lokalizacja: Na ogół kuchnia...
Has thanked: 146 times
Been thanked: 62 times

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: Semen_K » 14 lut 2012, o 23:37

Mam swoje zdanie i głęboko gdzieś, co kto o tym myśli. Zmieniać nie zamierzam.
In association with no one...
Semen Omelajnowicz Korczaszko - kapitan dzikiej dywizji 15. lejbgwardyjskiego pułku kozaków im. św. Niny.

Awatar użytkownika
spex
Administrator
Posty: 6603
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 05:09
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Busy i busiarstwo

Postautor: spex » 18 sty 2013, o 15:26



Wróć do „PKP, PKS, przewoźnicy prywatni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość