Busy i busiarstwo
Re: Busy i busiarstwo
"Teraz tylko czekać, aż relacje międzymiastowe zaczną obsługiwać tramwaje, autobusy miejskie zaczną jeździć za granicę a przewoźnicy towarowi zaproponują tani transport węglarkami na wakacje - ironizuje Paweł Ney, rzecznik PKP InterCity"
- Jakub Wędrowycz
- Posty: 3205
- Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20
Re: Busy i busiarstwo
Busiarze nigdy nie będą zainteresowani ani wspólnym biletem ani węzłami przesiadkowymi ani jakimkolwiek "ucywilizowaniem", bo byłoby to sprzeczne z ich zasadami. Ale nawet gdyby zmusić ich wszystkich do korzystania z "dworców" na KG czy Powstańców, gdzie jednak istnieje jakaś organizacja ruchu, to by się chyba nie pomieścili. Poza tym do dziś nie ma w Krakowie idealnie wyglądającego punktu przesiadkowego - odpowiedniej wielkości, z pełnym zadaszeniem, poczekalnią i toaletami, przesiadkami do tramwaju "drzwi w drzwi".
- Jakub Wędrowycz
- Posty: 3205
- Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20
Re: Busy i busiarstwo
Skoro się mieszczą na błotnym placyku przy Pawiej, to czemu by się nie mieli zmieścić na KG i Powstańców....? Tym bardziej, że przecież część busów i tak z racji trasy by z tych dworców nie skorzystała, bo przykładowo jazda z DK7 na KG byłaby lekko bezsensowna. Tamte busy mogłyby akurat wylądować na RDA.
Fakt, komfort tych dworców jest jaki jest, ale:
- na KG nie jest niższy niż na Pawiej (przynajmniej jest twarda nawierzchnia, zamiast błota) - co oczywiście nie zmienia faktu, że ten dworzec pod tym względem to mega porażka;
- na Powstańców jest przecież ogrzewana poczekalnia, więc tutaj akurat komfort byłby zdecydowanie większy;
- to samo co powyżej dotyczy Czyżyn;
- natomiast Mały Płaszów to niestety powielenie błędów z KG:/
Dla busów jadących od strony Zabierzowa i Krzeszowic powinien natomiast powstać dworzec gdzieś w okolicach wiaduktu na Bronowicach, pomiędzy tramwajem, a stacją SKA.
Fakt, komfort tych dworców jest jaki jest, ale:
- na KG nie jest niższy niż na Pawiej (przynajmniej jest twarda nawierzchnia, zamiast błota) - co oczywiście nie zmienia faktu, że ten dworzec pod tym względem to mega porażka;
- na Powstańców jest przecież ogrzewana poczekalnia, więc tutaj akurat komfort byłby zdecydowanie większy;
- to samo co powyżej dotyczy Czyżyn;
- natomiast Mały Płaszów to niestety powielenie błędów z KG:/
Dla busów jadących od strony Zabierzowa i Krzeszowic powinien natomiast powstać dworzec gdzieś w okolicach wiaduktu na Bronowicach, pomiędzy tramwajem, a stacją SKA.
- Jakub Wędrowycz
- Posty: 3205
- Rejestracja: 20 wrz 2009, o 15:20
- spex
- Administrator
- Posty: 6603
- Rejestracja: 19 wrz 2009, o 05:09
- Has thanked: 17 times
- Been thanked: 32 times
Re: Busy i busiarstwo
Na razie mają nowy placyk, koło Kurników. Tam gdzie kiedyś były jakieś pakamery.
Re: Busy i busiarstwo
Ja kilka lat temu byłem zmuszony podróżować jakimś busem od strony Dobczyc. Zaciekawiła mnie tablica "Kraków - Dworzec Główny", jak ten dworzec będzie realizowany i gdzie wyląduję. Skończyło się zamaszystym skrętem z z Westerplatte z Zamenhofa, po czym kierowca niemalże na środku skrzyżowania wesoło oświadczył, że to jest dworzec główny i należy wysiadać. No i wysypała sie garstka uśmiechniętych pasażerów, którzy to dojechali do jednego z ważniejszych węzłów Krakowa.
Ciekawe co zrobił dalej. Zapewne zjechał Radziwiłłowską do Kopernika, po czym łamiąc nakaz skrętu w prawo skręcił w lewo, aby jak najszybciej wrócić w okolice Poczty Głównej.
- Semen_K
- Posty: 6775
- Rejestracja: 19 wrz 2009, o 13:19
- Lokalizacja: Na ogół kuchnia...
- Has thanked: 146 times
- Been thanked: 62 times
Re: Busy i busiarstwo
Mam swoje zdanie i głęboko gdzieś, co kto o tym myśli. Zmieniać nie zamierzam.
In association with no one...
Semen Omelajnowicz Korczaszko - kapitan dzikiej dywizji 15. lejbgwardyjskiego pułku kozaków im. św. Niny.
In association with no one...
Semen Omelajnowicz Korczaszko - kapitan dzikiej dywizji 15. lejbgwardyjskiego pułku kozaków im. św. Niny.
Wróć do „PKP, PKS, przewoźnicy prywatni”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość